środa, 9 stycznia 2013

rękodzielnicze aukcje WOŚP

rękodzielnicy jednoczą siły. moc pomocy w ich rękach ;)

polecam Waszej uwadze szczególnie kilka aukcji znanych mi rękodzielników. polecam także te przepiękne przedmioty, które zostały stworzone przez grupy artystów. cenię te "akcje przy okazji akcji", bo pokazują zupełnie inny wymiar naszego życia :)

a teraz polecanki:
1. Carmine by Margo Hupert - czyli przepiękna brosza z serii FlowerFelt Design - w czewieni i czerni - klasyczne połączenie kolorów ;)
2. Tęczowa papierowa wiklina w formie bransoletki - od Makkirequ, czyli Magdy Godawy
3. Tęczak - sutaszowy olbrzymi naszyjnik, o którym pisałam w niedawnym poście
4. Wędraś - srebrny naszyjnik wykonany przez kilka rękodzielniczek w różnorodnych technikach jubilerskich
5. bransoletki z charmsami wykonanymi przez rękodzielniczki w różnych technikach
6. Łowca Marzeń - czyli kolia utkana rękami wielu mistrzyń beadingu, haftu koralikowego i sutaszu
7. bransoletka wykonana w technice beadingu od BrilliantBeadArt

***

zastanawiałam się, czy podejmować temat słuszności WOŚP czy prawości Owsiaka itp. cóż, blog nie byłby blogiem, gdyby publikować w nim jedynie super poprawne, wyprane z emocji posty ;)

1.
każdego, kto ma wątpliwości co do tego, jak, a w zasadzie na co wydawane są pieniądze z finału WOŚP, odsyłam do statutu fundacji.
wynika z niego bowiem jasno, że wszystkie fundusze zebrane w finale WOŚP przeznaczane są WYŁĄCZNIE na cele, które podawane są w tytułach akcji każdego roku. jestem o tym święcie przekonana :)

2.
każdego, kto krytykuje formę i sposób działania Owsiaka, cytując "niech nie wie lewica, co czyni prawica", czyli nawołując do dyskrecji w działaniach pomocowych, bo przecież pomagamy dla pomagania a nie rozgłosu...
każdego takiego serdecznie pozdrowię i powiem mu, że cieszę się, że nigdy nie musiał korzystać ze sprzętu, które polskim szpitalom i chorym zafundowała (sic!) fundacja WOŚP.
tych bowiem, którzy choć raz skorzystali z tego sprzętu, nie obchodzą takie detale. liczy się dzieło.

3.
każdemu, kto rozwodzi się nad tym, jak Owsiak sprzedaje się (bądź nie) przy okazji WOŚP powiem, że to kompletnie nie ma znaczenia. według mnie JO robi co robi wyłącznie na własny rachunek/nazwisko. a dzieło finału WOŚP to finalnie zupełnie inna kwestia.

4.
każdego, kto krytykuje Polaków, że tacy mało społeczni są, chętnie uszczypnę. niechże się obudzi. jest tak wiele dowodów na to, że potrafimy działać społecznie (skutecznie), że trzeba wykazać się wyjątkowo złą wolą, aby tego nie zauważyć.

5.
na koniec - wierzę, że nie trzeba się rzucać z wielkimi ofiarami, wielkimi pieniędzmi, wielkimi dziełami, aby pomagać bliskim sobie osobom. albo i mniej bliskim. albo zupełnie obcym. naprawdę - w kupie siła ;)

Grafika pochodzi z serwisu fundacji WOŚP

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz